BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archeologiniai tyrimai

Spalio 16 dieną grupė besidominčių istorija ir archeologija 9-okų, 8-okų ir 6-okų kartu su istorijos mokytoja Sonata Astrauskiene vyko stebėti Mindaugo 27 vykdomų archeologinių tyrimų.

Archeologė Justina Ramanauskienė papasakojo mokiniams apie tyrimų eigą, senkapius, atsakė į mokinių klausimus.

 

Bendra nuotrauka

Bendra nuotrauka

 Mokinių atsiliepimai:

Buvo labai įdomu matyti kaip dirba archeologai, žemių sluoksnius. pamačiau kaukolės dalį, kaulų, buvo įdomiai pasakojama (Mantas 9d)

Buvo labai įdomi ekskursija, sužinojau daugiau apie kūno ir karsto istoriją po žeme. Pasakojo apie XVII a. toje vietoje gyvenusius žmones, sakė, jog tuo metu tenai buvo kapinės. Pagaliau realiai pamačiau kaip susisluoksniuoja žemė per amžius ir daug kito (Laima 9d)

Išvyka paliko įspūdį. Sužinojome kaip vyksta archeologiniai kasinėjimai. Darbas nėra lengvas, reikia gerai mokėti istoriją. Matėme žmogaus kaukolę ir kaulus. Man labai patiko (Juozas 6a)

Man labai patiko šita ekskursija, nes tai buvo neįprasta ir aš pirmą kartą buvau tokio tipo ekskursijoje. Labiausiai man patiko žmonių kaulai, nes tai buvo kaip įrodymas, kad ten iš tikrųjų buvo kapinės. Aš likau labai sužavėta archeologų darbu (Mingailė 8f)

Smagu, kad tai, ką mokomės, mokytoja nusprendė parodyti:) (Karolina 9d)

Man šioje ekskursijoje labai patiko. Susipažinome su archeologais. Jie mums papasakojo kaip viskas vyksta kasinėjimuose. Mes lankėmės buvusių kapų vietoje. Pamatėme kaip reikia atskirti kapų ribas. Parodė, kaip veikia metalo detektorius. Matėme daug šukių ir iš smėlio išlindusių žmonių kaulų. (Eglė 8f)

<…>Parodė kapų kontūrus, kaukolę. Paaiškino kodėl ant kapų pastatomi pastatai. Man labai patiko, mielai nueičiau dar kartą (Justė 8f)

Patiko, kad mačiau žmogaus griaučius. Norėčiau pabandyti, tai ką pamatėm, pati padaryti. Taip pat būtų smagu, jeigu tokios išvykos būtų rengiamos dažniau (Lauryna 9d)

Buvo įdomu sužinoti atsakymus į klausimus, kurie seniai mane domino, galėjau pamatyti archeologų darbą ne tik teoriškai, bet ir praktiškai (Lukas 9d)

Buvo tikrai įdomu. Iki šiol nelabai supratau, kas yra kultūriniai sluoksniai, bet tenai sužinojau tai ir dar daugiau. Geriau pradėjau įsivaizduoti kaip dirba archeologai, sužinojau iš ko jie atpažįsta savo radinius (Greta 6a)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą