BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Jono Basanavičiaus vidurinė mokykla: ar mes tikrai verti gimnazijos vardo?

Pastarosiomis dienomis Vilniaus miesto Jono Basanavičiaus vidurinėje mokykloje, įsikūrusioje Simono Konarskio gatvėje 27, vyko tam tikras sujudimas. Jį buvo galima pastebėti tiek tarp mokytojų, tiek tarp mokinių, ypač vyresniųjų, neabejingų paskutinėms mokyklos naujienoms. Didžiausia jų - “paslaptingosios” komisijos vizitas, kurio metu turi išsispręsti bene labiausiai mums visiems šiuo metu rūpimas klausimas: ar mūsų mokykla tikrai atitinka visus kriterijus, kad pačiu artimiausiu metu gautų teisę vadintis Jono Basanavičiaus gimnazija? 
    Pradėti reikėtų nuo to, jog apie mokyklos perskyrimą į pagrindinę mokyklą ir gimnaziją kalbama jau gana seniai. Mokyklos mokytojai bei patys basanavičiukai praėjusiais metais netgi dalyvavo specialiai tam surengtame mitinge, kurio metu siekė atkreipti savivaldybės narių dėmesį. Priežastis paprasta: nebetelpame. Dabartinės mokyklos patalpos Simono Konarskio gatvėje tikrai nėra pakankamai didelės, kad sutalpintų 52 klases, net ir mokantis dviem pamainomis. Pertraukų metu mokyklos koridorius užplūsta minios mokinių, susidaro didžiulė grūstis, tad nusigauti nuo vieno kabineto iki kito dažnai iškyla tam tikrų keblumų. Dvyliktokai susimaišo su triukšmingais penktokėliais, neretai įsimaišo ir atklydę pradinukai. Tokia suirutė tikrai niekam nėra patogi: nei vadinamiesiems gimnazistams, nei jaunesniems jų kolegoms, nei budėtojams ir budintiems mokytojams. Tad, ko gero, vienintelė išeitis - padalinti didžiulį mokinių srautą į dvi dalis, taip palengvinant tiek jų, tiek mokytojų valandas, praleistas mokykloje.
    Tačiau gimnazija - tai jau kiek aukštesnio lygio mokymo įstaiga, į kurios vardą gali pretenduoti anaiptol ne kiekviena mokykla. Gimnazija privalo pateisinti savo iškalbingą pavadinimą, o mokiniai ir mokytojai turi prie to prisidėti. Jono Basanavičiaus mokykloje dirba daugybė rimtų, puikiai kvalifikuotų pedagogų, kurie ne tik nuolat stengiasi bendram mokyklos labui, bet ir sugeba kokybiškai paruošti mokinius egzaminams. Todėl mūsų mokykla kiekvienais metais užima tikrai gerą vietą mokinių žinių palyginamojoje lentelėje tarp visų Vilniaus mokyklų, o daugybė mokinių gali džiaugtis puikiais brandos atestatais.
    Gimnazijos įkūrimo klausimu buvo pakalbinta dalis mokinių, daugiausia dvyliktokų. Nors kai kur nuomonės išsiskyrė, tačiau visi vieningai tvirtino, jog įkurti gimnaziją tikrai pats laikas. Abiturientai apgailestavo, kad patys jau nebesuspės patirti, ką reiškia mokytis Jono Basanavičiaus gimnazijoje, tačiau vylėsi, kad pasiseks jų jauniesiems draugams, kuriems mokyklinis gyvenimas dar prieš akis. Nes patys mokiniai tikrai to verti.
    Jono Basanavičiaus mokykla, be gerų darbuotojų ir gerų mokinių, turi ir daugybę kitų privalumų. Socialinė veikla, švietimo ir kultūriniai renginiai - tai tik dalis to, už ką mokiniai mėgsta ir gerbia savo mokyklą. Įdomus kultūrinis mokyklos gyvenimas skatina mokinius nežiūrėti į mokymo įstaigą sausai, ragina prisijungti prie bendros veiklos, dalyvauti ten, kur jiems įdomu, tobulėti užklasinėje veikloje. Ko nedomina dalyvavimas mokyklos chore, tą galbūt sudomins šokiai, gitara ar mokymasis kalbėti itališkai. Akivaizdu, jog mokyklai svarbu, kad jos mokiniai ugdytųsi visapusiškai, turėtų galimybę nuolat ir nevaržomai tobulėti, o pati mokykla užaugintų išprususią, pasauliui neabejingą visuomenę. Apsisprendimas įkurti gimnaziją galėtų prie to smarkiai prisidėti.
    Tad pabaigoje galima būtų tik pridurti, jog Jono Basanavičiaus vidurinei mokyklai atėjo laikas pakilti vienu laipteliu aukštyn ir tapti gimnazija. Nes iš tiesų, gimnazija ją būtų galima vadinti jau seniai, tereikia sutvarkyti formalumus ir suteikti mokiniams daugiau erdvės mokytis bei parodyti, ką jie sugeba. To ir tikisi visa didelė mokyklos bendruomenė.
 
 
Miglė Kačinskaitė, 12a

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (4) | “Jono Basanavičiaus vidurinė mokykla: ar mes tikrai verti gimnazijos vardo?”

 1.   zeus rašo:

  Mano nuomone, gimnazija - tai tik skambus vardas, kurį gavusi, mokykla pradedama liaupsinti aklu stebetojų minios. Yra daug “gimnaziju” kurios nei aplinkos, nei mokytojų kvalifikacijos lygiu, nei mokiniais toli gražu nelenkia paprastu nuvertintų vidurinių. Vienintelis dalykas del kurio verta pervadinti - taip, tiesiog PERVADINTI, mokyklą yra vyresnių mokinių atskyrimas nuo jaunesnių. Rūpestingiems tėveliams tįsta seilė išgirdus žodį gimnazija, ir jie neatsižvelgę į kitus variantus stumia savo vaiką į tokią mokymo įstaiga. Mano paties mokykla dabar svyruoja ant pervadinimo slenksčio, tačiau as tam tikrai nepritarčiau. Šiaip ar taip, linkiu jums sėkmės.

 2.   mokine rašo:

  zeus,aš manau,kad Tu nežinai,jog jei mūsų mokykla netampa gimnazija,visi nuo 9 klasės eina savo keliais.Taigi mums yra svarbu,kad mes taptume gimnazija,nes norime likt šioje mokykloje,arba tiesiog-nenorim ieškotis naujų mokyklų.O tas vardas yra visiškai nesvarbus mokiniams.Jei galima būtų palikt viską kaip yra,su mielu noru visi sutiktų.Bet dėja… Mūsų mokykla yra perpildyta.
  Taigi,netampame gimnazija- skrendam iš mokyklos visi nuo 9 klasės,tampam-gyvenam sau ramiai,kaip ir iki šiol.;)

 3.   marshmallow rašo:

  Jei ir padarytų gimnaziją, labai gaila,kad ji būtų toj rusų mokykloje. Pati esu aštuntokė, ir mano tėvai manęs net nesiruošia į ją leisti kitais metais, pagal juos ji labai bloga. Na ir man ji tokia baisoka atrodo. Bet bus labai gaila skirtis su draugais su kuriais 8 metus būsiu prabuvus.

 4.   gkzi rašo:

  Ne pastatas daro mokyklą gera ar bloga.

Rašyk komentarą